Elektronické cenovky disponujú rôznymi veľkosťami, z ktorých každá sa hodí na zobrazenie iného druhu tovaru. Náš zákazník COOP Jednota Slovensko využíva v jednotlivých oddeleniach viaceré rozmery cenoviek, vďaka ktorým vyzerajú ich predajne pekne a moderne.

Na zobrazenie cien drvivej väčšiny sortimentu a pri tzv. suchom tovare využívajú naši zákazníci rozmery elektronických cenoviek vo veľkosti 1,6 a 2,2 palca. V dôsledku vysokého rozlíšenia sú všetky údaje na cenovke jasne a zreteľne čitateľné.

Pri mäsových a syrových výrobkoch musia prevádzky na cenovkách zobrazovať aj dátum rozbalenia výrobku či dátum jeho spotreby. Chýbať nesmie ani výrobca tovaru, a preto si naši zákazníci volia do oddelenia lahôdok práve veľkosť cenovky 2,9 palca.

Pre pečivo, pekárenské výrobky a zákusky je charakteristická veľkosť elektronických cenoviek 2,9 palca. Okrem cien sú prevádzky povinné pri tomto sortimente uvádzať aj jednotkové ceny, dodávateľov či alergény.

V mraziacich boxoch, kde siaha teplota až do -20°C, využívame špeciálne elektronické cenovky, tzv. freezre s rozmerom 2,2 palca. Tieto displeje sú odolné voči extrémne nízkym teplotám, a preto sú údaje na cenovke po celý čas jasne viditeľné.

V oddelení ovocia a zeleniny sa na cenovkách zobrazuje tiež krajina pôvodu, jednotková cena, ale aj trieda či odroda daného tovaru. Naši zákazníci preto najčastejšie využívajú na označenie ovocia a zeleniny elektronické cenovky s rozmerom 2,9 palca alebo väčšie displeje s veľkosťou 7,5 palca.

 

COOP Jednota využíva naše elektronické cenovky aj vo vlastnom oddelení s tabakovými výrobkami. Na označenie cigariet či alkoholu zvolila cenovky s rozmerom 1,6 palca.

V akciovej zóne sú zväčša používané elektronické cenovky s rozmerom 4,2 palca. Rovnakú veľkosť nájdete aj pri paletových pozíciách. Vďaka väčšiemu rozmeru sú ceny pre zákazníka viditeľné aj z diaľky.