Elektronické cenovky sa stali ekologickou a udržateľnou alternatívou na zobrazovanie cien a podrobností o produktoch v maloobchodnom sektore. Majitelia firiem zistili, že je čoraz viac dôležité venovať pozornosť tomu, ako chod ich prevádzok vplýva na životné prostredie. Inštaláciou elektronických cenoviek pomáhajú znižovať produkciu papiera a uhlíkovej stopy, ale aj zabrániť plytvaniu potravinami. 

Maloobchodné predajne menia svoje ceny produktov niekoľkokrát do roka. Keďže výroba papiera si vyžaduje rezanie stromov, proces opakovanej tlače papierových etikiet môže viesť k odlesňovaniu, a následne k negatívnemu dopadu na životné prostredie. Elektronické cenovky sú ale dokonalou náhradou na to, aby sme tento proces dokázali spomaliť. Na aktualizáciu cien produktov totiž nie je potrebný žiadny papier, ale iba centrálny systém. Elektronické cenovky sú tiež skvelé aj na zvýraznenie propagačných akcií.

Elektronické cenovky nielenže neprispievajú k spotrebe elektriny v obchode, ale tiež ju pomáhajú v značnej miere šetriť. Fungujú totiž na batérie, ktorých životnosť je až 10 rokov, a preto znižujú uhlíkovú stopu produkovanú vždy, keď sa batéria likviduje. Navyše samotné elektronické cenovky sú tiež vyrobené z recyklovateľných častí

Vytlačené papierové cenovky vám zároveň neponúkajú toľko možností ako tie elektronické. Ich funkcia je obmedzená len na zobrazovanie názvov produktov, cien a hmotnosti. Elektronické cenovky ale toho dokážu oveľa viac. Vďaka siedmim programovateľným stránkam dokážete zobraziť akékoľvek informácie o produkte, upozorniť na akcie, umiestniť na cenovku QR kód či farebne od seba odlíšiť jednotlivé položky. Prostredníctvom našej aplikácie si viete jednoducho skontrolovať blížiaci sa koniec dátumu spotreby vašich potravín, a tým zabrániť ich plytvaniu. 

Prečo je teda elektronická cenovka šetrná k životnému prostrediu? Je to hlavne preto, že umožňuje maloobchodným predajniam mať vo svojich prevádzkach zelenú a udržateľnejšiu alternatívu. Implementácia elektronického riešenia je zároveň jedným zo spôsobov, ako môžu predajcovia zlepšiť svoje postupy udržateľnosti. 

Ak chcete získať viac informácií o tom, ako môžu naše elektronické cenovky pomôcť vášmu podnikaniu, kontaktujte nás ešte dnes!